Signe Sillasoo • 6. oktoober 2011 kell 21:00

Tants, peredraamad ja diktatuur Saksa kinos

Üleeile alanud festival "Uus Saksa kino" toob publikuni hulga uut Saksa kinokunsti. Kavas on nii täispikad mängufilmid kui ka lühifilmide programm. Lisaks tuleb kohale palju filmitegijaid.

Festivalil avafilmiks valiti sel aastal Saksa ja Argentina koostöös valminud "Laul minus eneses", mille autorid on Florian Cossen ja Elena von Saucken. Tegu on dramaatilise linateosega, mida näeb veel täna Tartus ja 11. oktoobril Tallinnas.

See on lugu 31aastasest Mariast, kes avastab Buenos Aireses kaua varjatud perekonnasaladuse, mille algusaeg ulatub tagasi Argentina sõjaväelise diktatuuri aega.

Samuti on täna võimalus näha eelmisel aastal valminud filmi "Goethe!".

See on linateos, mis viib vaataja aastasse 1772, kui isa saadab noore ja keevalise Johann Goethe pärast juuraeksamitel põrumist ühte unisesse väikelinna, et poeg oma elukombeid parandaks.

Esmalt püüab noormees tõesti endast parima anda ja veenab selles koguni Kestnerit, kelle alluvuses ta töötab.

Siis aga ilmub tema ellu naisterahvas Lotte. Pärast seda, kui noored armuvad, pole miski enam endine. Kuid Johann ei tea, et Lotte on tegelikult Kestneriga kihlatud.

Dramaatilisel lool noore poeedi ühepoolsest armastusest Lotte vastu põhinebki Goethe meistriteos "Noore Wertheri kannatused".

Festivali üks kõrghetki on kindlasti ka Wim Wendersi austusavaldus koreograaf Pina Bauschile filmiga "Pina".

Samuti väärib vaatamist lühifilmide programm "Next Generation 2011", mille raames tutvustab noor filmirežissöör Christoph Englert selle aasta parimaid lühifilme, sh "12 aastat", "Vaba ori" ja "Külalised".

Hetkel kuum