Portugal hädas väikesaarega

Maarja-Liis Mitri 07. oktoober 2011, 17:51

Samal ajal kui Portugal püüab oma laenuandjatele tõestada, et on oma eelarve viimseni kokku tõmmanud, kavatseb Portugalile kuuluva väikesaare Madeira kuberner kulutamist jätkata, kirjutab Wall Street Journal.

Madeira on Atlandi ookeanis asuv saar, mis Portugali autonoomse piirkonnana kuulub ka Euroopa Liitu. Vaatamata Lissaboni üleskutsetele, et Portugal peaks oma kulutusi kärpima, keeldub Madeira kuberner Alberto Jo?o Jardim seda kuulda võtmast, alustades üha uute ehitusprojektidega.

Populistliku käitumise poolest tuntuks saanud 68-aastane Alberto Jo?o Jardim on olnud saare kuberner alates 1976. aastast. Saare suurima ajalehe omanikuna, omab mees 250 000 elanikuga Madeira üle üsna tugevat kontrolli. Olles tihti vastuolus Portugali liidritega, on Jardim seekord avalikult keeldunud aktsepteerimast ka IMF-i ja Euroopa Liidu ettepandud kasinusmeetmeid, tuues põhjenduseks, et kulutamise piiramine takistaks majanduskasvu ja halvendaks saare elanike olukorda.

Väikesaare koguvõlg on praeguseks tõusnud 5,8 miljardi euroni, mis ei ole just hea uudis ajal, mil Portugali uus peaminister Pedro Passos Coelho üritab oma eurotsooni kolleegidele tõestada, et omab täielikku kontrolli riigi kulutuste kärpimise üle.  Peaminister tunnistas, et näeb saares ohtu riigi usaldusväärsusele, kuid lisas, et rohkem Madeira-sarnaseid üllatusi neil varuks ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2011, 10:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing