Indrek Kald • 7. oktoober 2011 kell 7:36

Konkurendid vastu Sõõrumaa ja Tallinna diilile

Tondiraba ja Rocca al Mare tennisekeskused on vastu Tallinna linna plaanile investeerida Urmas Sõõrumaa tennisekeskusesse kümme miljonit eurot.

Roccal Mare Tennisekeskust haldava Coral Arendus OÜ juhataja Erkki Torni sõnul on Tallinna plaan panustada tennise arendamisse märkimisväärselt suur summa põhimõtteliselt tervitatav. "Küll aga ei teeni eelarveraha suunamine vaid ühele tennisekeskusele mitte kuidagi kõikide Tallinna linnaelanike huve. Samuti kahjustaks vaid ühe tennisekekuse maksumaksjate rahaga toetamine olemasolevate eratennisekeskuste võrdse kohtlemise printsiipi," ütles ta.

Tondiraba Tennisekeskus OÜ juhataja Alo Ojassalu kinnitusel peab Tallinna tulevatest eelearvetest tennise toetamiseks määratavaid summasid jagama võrdsetel alustel lähtuvalt nii linnaelanike vajadustest kui tennisespordi üldisest arendamisest.

"Meis tekitab ärevust Tondi Tennisekeskus OÜ nõukogu esimehe Allan Eleranna poolt ajakirjanduses öeldu, et linna raha vajatakse eeskätt ehituseks võetud laenu tagasimaksimiseks ning elektri- ja sooja hinnatõusu katteks. Leiame, et maksumaksjate raha kasutamine eraettevõtte valesti hinnatud riskide ning jooksva majandustegevuse katteks ei ole mitte kuidagi õigustatud," märkis ta.

Avalikus pöördumises linnavalitsuse spordi- ja noorsooametile ning volikogu fraktsioonidele juhitakse tähelepanu, et täna tegutseb Rocca al Mare tennisekeksuses tennisekool ligi 500 lapsega ja Tondiraba tennisekeskuses tennisekool ligi 400 lapsega. Kokku moodustab see üle poole pealinnas tennisetrennis käivatest laste ja noorte koguarvust.

Pöördumise autorid kinnitavad, et on linna huvi korral valmis alustama Tallinna võimudega läbirääkimisi nii Tondiraba kui ka Rocca al Mare tennisekeskuste munitsipaalomandisse müügiks. Või müüma linnale treeninguaegu, mille arvelt saaks pealinn pakkuda tasuta treeninguvõimalusi nii siin elavatele tippudele  kui spordihuvilistele linnaelanikele.

Maksumaksjatelt tuleva kümne miljoni euro eest võiks Tallinn soovi korral ise ehitada 3-5 kaasaegset tennisehalli, seisab pöördumises.

Eesti Tenniseliidu presidendile Urmas Sõõrumaale kuulub Tondi Tennisekeskus OÜ, mis tegutseb Tere tennisekeskuse nime all.

Hetkel kuum