Väinu Rozental • 8. oktoober 2011 kell 7:48

Konjunktuuriinstituut kaotas hanke

Alates septembrist kogub ning avalikustab varaselt Eesti konjunktuuriinstituudi pärusmaaks olnud toiduhindade andmestikku uuringufirma TNS Emor, kes tegi kevadel toimunud riigihankel parima pakkumise.

TNS Emori hinnangul on kõik normaalne ning hanke läbiviija põllumajandusministeerium saab sama mahukaid hinnaandmeid nagu varasemalt konjunktuuriinstituudilt, edastas Delfi Majandus.

Kui vaadata aga andmeid Emori ja konjunktuuriinstituudi kodulehel, on mahus erinevus mitmekümne kordne, lisaks pani instituut hinnainfost kokku ka igakuise toidukorvi maksumuse.

TNS Emori hinnangul ei saa oodata, et alates esimesest septembrist korjatavad andmed oleksid sama mahukad kui andmed, mida on kokku korjatud 16 aastat.

"Pisut läks kvaliteet hankega vormilisuse nahka ja praegu ei ole ministeerium rahul nende mahtudega, mida Emor meile pakub antud lepingu raames," ütles põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup ning lisas, et nad ei saanud hanget korraldades väga detailselt kirja panna, mida nad nõuavad, sest vastasel juhul oleks olnud oht jääda võimuorganitele silma suunatud hankega.

Hetkel kuum