Riik paneb 302,8 mln eurot teedesse

Allan Kasesalu 10. oktoober 2011, 00:00

Teede ehituseks, liikluskorralduseks, remondiks ja korrashoiuks on 2012. aastal ette nähtud 302,8 miljonit eurot, mis on 40,5 miljonit eurot rohkem kui 2011. aastal, selgus riigieelarve lühikokkuvõttest.

Maanteeameti järgmise aasta suurimad investeeringud on Väos, Viitnas, Jõhvis, Pärnus ja Tartus. Paljud suured pojektid on saanud toetust Euroopa Liidust.

Väos on Peterburi teele koos Rahu tee ja Kärberi tänava ristmikuga kavas rajada neli viadukti. Korrastatakse Pirita jõe sillad. Kavandatav eelarve on 19 miljonit eurot.

Viitna möödasõidul ehitatakse Tallinna-Narva maanteelõik kilomeetritel 70,6-78,9 neljarealiseks maanteeks. Tööd lähevad maksma 143 miljonit krooni.

Pikassaare-Loobu ja Loobu-Liiguste lõigule ehitatakse sild ja taastatakse viadukt.

Jõhvi liiklussõlme rekonstrueerimisel rajatakse olemasoleva asemele uus paarisviadukt. Samuti ehitatakse kaks turboringristmikku. Ehitus läheb maksma 10,4 miljonit eurot ja seda rahastab täielikult Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Aruvalla-Kose lõik ehitatakse neljarealiseks eraldusribaga maanteeks. Lepingu hind on 54 miljonit eurot.

Tartu läänepoolse ümbersõidu projekti esimene osa realiseerimine hõlmab Variku viadukti rekonstrueerimist ja Postimaja liiklussõlme ehitamist.

Topi eritasandilisele ristmikule Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel planeeritakse Juuliku-Tabasalu tee.

Tallinna ringteele Luigele ehitatakse eritasandiline ristmik ja neljarealine tee. Rajatakse ka üle Tallinna ringtee üks sõiduteeviadukt ning üks jalg- ja jalgrattaviadukt, kaks ringristmikku. Selle hind on 11,7 miljonit eurot.

Pärnu ümbersõidu projekt koosnes algselt neljast ja nüüd kolmest objektist. Ehitajate ja läänepoolse ühendustee ehituseks sõlmiti leping 19,68 miljonit eurot. See hõlmas Ehitajate teed Papiniidu sillani, läänepoolseid ühendusteid, Lihula mnt teelõiku, Sauga jõe silda. Papiniidu sild valmis jaanuaris ja läks maksma 1,65 miljonit eurot. Uus ühendustee Papiniidu silla ja Riia maantee vahel peaks valmis saama sel aastal. Lepingu maksumus on 6,1 mln eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing