Aeg arendamise asemel ärisid polsterdada

Anne Oja 12. oktoober 2011, 18:12

Aastaid Swedbankis tootearenduse ja erinevate ärivaldkondade käivitajana tegutsenud Agnes Makk ütleb, et praegu peaks arendamise ja laienemise asemel valmistuma uue kriisi Eestisse jõudmiseks.

Äripäeva küsimustele vastab 20. oktoobril Swedbank Investeerimisfondide juhi kohalt ja Swedbankist lahkuv Agnes Makk. 

Ütlesite pressiteate vahendusel: "Kaks aastat tagasi võtsin vastu väljakutse ehitada üles organisatsioon. Täna lahkudes jääb minust maha hea tervise juures olev äri, mis on valmis järgmiseks arengufaasiks."  Palun selgitage lähemalt, mida Swedbanki Investeerimisfondides läinud kahe aasta jooksul ära tegite ja mida varasemaga võrreldes muutsite.

Eesti meeskond on kasvanud pea poole suuremaks, loodud on vastavuskontrolli ja riskijuhtimise funktsioon, mis vastab tänastele turu standarditele. Seda ei teinud loomulikult mitte mina üksi vaid selgelt on tulemus kogu meeskonna pingutuse ja pühendumise vili.

Mida järgmine arengufaas Swedbank Investeeringute uuelt juhilt eeldab ja klientidele endaga kaasa toob?

Minu arvates integreeritud koostöö emafirma Roburi tippspetsialistidega.

Kuidas lohutaksite, rahustaksite või rõõmustaksite praegusi Swedbank Investeeringute kliente, kes pole fondide tootlusega rahul ning võtavad Teie lahkumist kui ohtlikku märki?

Swedbanki äri ei ole rajatud üksikutele inimestele, vaid tugevatele meeskondadele. Minu hinnangul on Eesti meeskonda leitud tugev pensionifondide juht, uuel nädalal liitub kogenud aktsiafondide juht, firmas töötab Eesti üks parimaid vastavuskontrolli juhte – ma võin täie kindlusega öelda, et need inimesed teevad endast kõik, et tagada parim tulem. Tihe varahalduse alane koostöö on Roburi spetsialistidega. Investeerimine on meeskonnatöö.

Kelle olete valinud oma mantlipärijaks? Miks?

Mantlipärijat ei vali mitte mina, vaid SIF Nõukogu. Mantlipärija konkurss kuulutatakse välja lähinädalatel ja mina selle valikul ei osale. Minul oli sellevõrra keerulisem, et ma ei tulnud otseselt investeerimisvaldkonnast. Usun, et pikema varahalduskogemusega juht saab kiiremini sulanduda organisatsiooni.

Lisasite pressiteates, et olete oma loomult äri arendaja, seega on aeg edasi liikuda. Kas see tähendab, et Swedbank praegusel kujul on n-ö valmis ja Te näe selle sees enam kuskil äri arendamise vajadust?

Ükski organisatsioon ei saa kunagi valmis, nii ka Swedbank. Täna peame olema valmis võlakriisi mõjude levikule ka siia regiooni. Minu arvates tuleb täna äri pigem polsterdada kui suunata ressursse uute toodete arendusse või laienemisse.

Olen töötanud Swedpangas väga pikalt ,14 aastat, ja soovin ennast proovile panna väljaspool panka.

Mida peale investeerimisfondide olete Swedbankis veel üles ehitanud või käivitanud?

Koos meeskonnaga ehitasin üles krediitkaartide äri, mis pärjati ka Turundusteo auhinnaga. Ka eluasemelaenudes panustasin tootearendusele.

Milliseid plusse ja miinuseid saaksite suurpangas, Swedbankis, töötamise juures nimetada?

Juhtiv organisatsioon võimaldab palgata juhtivaid spetsialiste. Just koostöö andekate ja pühendunud eri valdkonna tippspetsialistidega motiveeris mind enim. Miinuseks on see, et organisatsiooni kasvades läheb paratamatult üha enam auru projektide läbiviimisele. See on kõikide suurkorporatsioonide teema, ka Swedbank pole sellest päris pääsenud.

Kui meenutate, milline hetk oli Swedbankis töötamise aja jooksul kõige raskem ja mille üle kõige rohkem rõõmustasite?

On keeruline ühte hetke välja tuua. Põnev ja vastutusrikas on töötada turuliidri juures. Oleme turul paljusid trende loonud. Meie tegevusel on turul väga suur ulatus ja mõju. Seetõttu pakub töö siin tohutult väljakutseid, aga ka üksjagu stressi.

Mis majandussektoris ja kellena tahaksite edaspidi töötada?

Olen käivitaja, looja, asjade pööraja. Võin võtta erinevaid rolle sellel skaalal.

Millised konkreetsemad tulevikuplaanid Teil praeguseks juba tehtud on?

Viimasel kahel aastal olen olnud väga pühendunud tööle isikliku elu arvelt. Lähikuudel tegelen sellega, mis on kõik tegemata jäänud. Plaanin laadida akusid reisides Aasiasse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. October 2011, 11:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing