Juncker: maksumaksja peab saama dividende

Katri Soe-Surén 12. oktoober 2011, 11:59

Eurogrupi juht Jean-Claude Juncker nimetab ajalehes Handelsblatt kümme sammu euroala kriisist päästmiseks. Muuhulgas peavad päästmist vajavad pangad maksma hiljem maksumaksjale kasumilt dividende.

"Me ei saa neile lihtsalt niisama raha anda. Me peame tagama selle, et need kes annavad kapitali mistahes vormis, on esindatud ka otsuste tegemisel – järelevalvenõukogus, direktorite nõukogus, juhtimistasandil – ja et me osaleme ka kasumi jagamisel,“ tsiteerib Reuters Handelsblattis sõna võtnud Junckerit.

Junckeri kümne sammu plaan sisaldab lisaks veel rahanduses vastutustundetutele valitsustele rakendatavaid automaatseid sanktsioone, suuremat võimu Euroopa Komisjonile ja pankade rekapitalisatsiooniplaani.

Kreeka osas arvab Juncker, et riik peaks saama järgmise abimakse, kuid tuleb olla kindel, et Kreeka võlakriisist väljatulek on jätkusuutlik.

Vajalikud oleks ka finantsülekannete maks ning finantsturgude tugevam reguleeritus, samuti tuleks üle vaadata suhtumine reitinguagentuuridesse, märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. October 2011, 11:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing