Silvia Kruusmaa • 18. oktoober 2011 kell 10:59

Ligi: riigikontrolör tegi estraadi

Rahandusminister Jürgen Ligi arvates peaks riigikontrolli aruanne olema neutraalsem, sest kohati annab see tegelikkusest halvema pildi.

"Kui ma tahaks riigikontrolöri stiilis vastata, siis ma ütleks, et Riigikontrolli aruanne annab tegelikkusest halvema pildi. Ta ütles täpselt vastupidi aruannete kohta ja valitsuse kohta. Minu arvates ei tulene see ainult tema ameti spetsiifikast, vaid ka isikuomadustest ja see kipub olema natuke juba traditsioon, et mingil hetkel hakkab riigikontrolör pigem meeldima laiemale publikule, kui andma neutraalseid hinnanguid. Iseenesest tema analüüsides on väga häid kohti, ta on mõnes analüüsis tugevam, mõnes nõrgem. Mõni analüüsi koht räägib teisele vastu, aga see stiil ja see lõppmulje võiks tema puhul olla neutraalsem.Mis puutub sellesse aruandesse, siis ma väidan, et see on kuiv ja raamatupidamislik. Seda koostavadki selle ala spetsid ja hoiavad hinnangutes ikkagi tagasi. Ministeeriumide aruannete detailid ei jõua kõik koondaruandesse, olgu nad siis positiivsed või negatiivsed. Aga ma väidan, et stiililt on see neutraalsem ja kohasem kui see ettekanne, mida te siin ennem kuulasite. See oli liiga estraadlik, päris tõega," kommenteeris Ligi riigikogu ees. 

Ligi lisas, et võib-olla tõesti opositsioonile meeldiks kuulda, et ka raamatupidajad tegelevad põhiliselt valitsuse kriitikaga. "Ma ise siin poole kõrvaga teie ettekandeid kuulates natuke kahetsesin, et see Riigikontrolli aruanne läheb niimoodi ühe saalipoole pugemiseks ja teise saalipoole süüdistamiseks, et te ei võta omaks või kuidas see oligi. See oli Stalnuhhin, mida ma siin saalis kuulasin. Ei ole vaja teha sellist poliitilist instrumenti riigikontrolörist. Ta on emotsionaalne inimene, ta läheb kaasa ja pärast on lihtsalt ebameeldiv," ütles minister.

 

Hetkel kuum