Täpsus, osavus ja kiirus - kopamehe edu pant

Ain Alvela 19. oktoober 2011, 00:00

Septembri viimasel päeval toimus Sauel, ASi Wihuri territooriumil Eesti esimene rasketehnika operaatorite võistlus.

Ürituse idee ja formaat pärineb Caterpillari edasimüüjate ülemaailmselt toimuvast Caterpillar Operator Challenge võistlusest, mida on peetud 1997. aastast 11 aastat järjest.

Kahjuks aga tõi majanduslangus 2009. aastal pausi Caterpillari ülemaailmse finaali läbiviimisesse.

ASi Wihuri turundusjuht Kadri Ahu sõnul leidis ettevõte, et nüüd on just õige aeg selle võistlusega Eestis algust teha.

"Nii saavad meie operaatorid end tasapisi ette valmistada selletaoliseks karmiks mõõduvõtmiseks, et selleks ajaks, mil üleilmne üritus n-ö täisvõimsusel taastub, oleks ka Eesti operaatoritel võimalus Malagas Caterpillari demo- ja koolituskeskuses toimuval ülemaailmsel finaalivõistlusel konkurentsivõimeliselt esineda," rääkis Ahu.

Töiste oskuste kõrval hinnati Eesti esimesel kopameeste jõuproovil õpikutarkusi. 2011. aasta Eesti rasketehnika operaatorite võistlusest võttis osa 24 kopameest 21 ettevõttest. Huvilisi oli veelgi, kuid nemad pidid registreerumistähtaja möödumise tõttu leppima teadmisega, et alles järgmisel aastal on võimalus taas osaleda.

Üritus järgis Caterpillari operaatorite võistluse üldiselt tunnustatud kontseptsiooni: operaatori oskused pannakse proovile erinevate masinate peal, tulemusi mõõdetakse, hinnatakse sooritustäpsust ja ohutusnõuetest kinnipidamist ning see, kellel on parim tulemus, osutub võitjaks.

Nii nagu päris tööplatsil, olid ka võistlusel parimad need, kes suutsid kõigi masinatega stabiilselt hea aja saavutada, olla täpsed ning seejuures vähe trahvipunkte teenida. Võistluse motoks on: ohutus ja täpsus ennekõike.

Võistluse võitnule on peaauhinnaks reis kahele inimesele Caterpillari demo- ja koolituskeskusesse (MDLC) Malagas (Hispaanias). Võistlus seal toimus 4.- 9. oktoobril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing