ILO: noorte tööpuudus seab ohtu riikide tuleviku

Maarja-Liis Mitri 19. oktoober 2011, 18:07

Noorte tööpuudus, mis saavutas eelmisel aastal kõigi aegade rekordtaseme, ei kahane oluliselt ka 2011. aastal,  ütleb kolmapäeval avalikustatud Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni raport.

Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) koostatud raport  hoiatab, et noorte tööpuuduse probleemiga tuleb kiiremas korras tegelema hakata, sest sel võivad maailmamajandusele väga pikaajalised tagajärjed olla. Raport märgib, et noorte töötuse tagajärjel on suurenenud  kuritegevus, kasvanud narkootikumide tarvitamine ja tõusnud depressiooniga võitlevate noorte arv. Noorte hulka arvatakse siinkohal 15-24 aastased inimesed, kes töötavad või soovivad tööd leida. Majanduskriisi perioodil kasvas noorte tööpuudus rekordkiirusel, jõudes kahe aastaga 11,6%-lt 12,7%-ni ja ei hakanud alanema ka pärast seda

Noorte tööpuudus väheneb sel aastal prognooside kohaselt 0,1% võrra 12,6%-le. 2010. aasta lõpu seisuga otsis tööd ligi 75,1 miljonit 15-24 aastast. Võrreldes 2009. aastaga on noorte tööotsijate absoluutarv vähenenud vaid 600 000 võrra.

Raport märgib ka, et arenenud riikides maksid finantskriisi eest kõige kõrgemat hinda noored, sest majandusraskuste ajal on tüüpiline, et loobutakse enne nooremast tööjõust, nagu ka see, et töötajaid palgates otsustatakse vähemriskantseks peetavate vanemate ja kogenenumate kasuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2011, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing