Strateeg: Aasia aktsiad langevad 20%

Rainer Saad 21. oktoober 2011, 17:24

Royal Bank of Scotlandi strateeg Emil Wolter ütles täna CNBC-le, et ootab Aasia aktsiatele 20% langust järgneva 3 kuu jooksul ning globaalse majanduse halvenemist.

„Maailma majanduskasvu trajektoor on allapoole ning on üle keskmise võimalus, et järgmine aasta tuleb majanduslangus. Turud ei peegelda praegu seda riski,” ütles Wolter.

Wolteri arvates on viimaste nädalate positiivsus aktsiaturgudel tingitud eelkõige ettevõtete headest kvartalitulemustest, kuid see saab otsa siis kui tulemustehooaeg läbi saab. Aasia majandused võivad pidada paremini vastu kui lääne omad, kuid Aasia vajab hädasti ülejäänud maailma ning ei ole immuunne globaalse majanduslanguse ees.

„Meie majandused on üpriski avatud ning haavatavad. Šokk läänemaailmas mõjutaks väga palju ka Aasiat,” ütles Wolter.

Tarbimise vähenemine arenenud majandustes mõjutaks otseselt Aasia kasvu. Kõige ohustatumaks riigiks Aasias peab Wolter viimaste aastate kapitalimagnetit Indoneesiat, mille aktsiaturule ta prognoosib 60% langust.  

„Aasias puudub sarnane institutsionaalne finantsraamistik nagu seda on arenenud riikides. Sellepärast mõjutab Aasiat väga palju see, mida teevad välisriigid,” ütles Wolter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2011, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing