Alyona Stadnik • 25. oktoober 2011 kell 16:12

UPM: metsatööstus elab üle rasket aega

Euroopa suuruselt teise paberitootja UPM-Kymmene Wood Oy juhatuse liikme, UPM Plywood äritegevuse arendusdirektori Kaido Kuke sõnul elab metsatööstus üle suurt murrangut ning ellujäämiseks on vaja keskenduda lisaväärtusele. 

"Nimelt suletakse palju ettevõtteid, muudetakse ja ehitatakse ümber. Meie käivitasime selle protsessi," kommenteeris Kukk tänasel EASi ettevõtjate koostööpäeval "Liftiga tulevikku".

Kukk selgitas, et nende uus visioon on kasutada biomassist ära kõik. "Sellepärast, et tegelikult iga ettevõtte peab keskenduma lisaväärtusele, mida ta loob ja seda ma ka teeme," lausus ta.

Kuke selgitusel jätkab UPM ka traditsiooniliste toodetega. "Oma arendusel me peame mõtleme, kus me ikkagi paikneme. Viimaste aastate kõige suuremad sammud ja investeeringud on toimunud kasvavatel turgudel, näiteks Lõuna-Ameerika, Aasia, Hiina," rääkis ta.

Vineeriäris – millega Kukk igapäevaselt tegeleb – on UPM Playwood hetkel oma ala suurim Euroopas. "Vineer on olnud tasapinnaline toode ja meie uus visioon on see, et vineer saab olla ka kumer," lausus ta.

Hetkel kuum