Raivo Sormunen • 26. oktoober 2011 kell 10:50

Euroopa börsid ootusärevad

Euroopa börsid on täna õhtul toimuva Euroopa Liidu tippkohtumise eel ootusärevad. Lootus, et mingite võlakriisi lahenduspakettidega välja tullakse, on investorites siiski olemas ja seda ilmestab aktsiate kerge hinnatõus.

Pärast eilset 0,7%st langust on täna Euroopa turgu laialt hõlmav Stoxx Europe 600 indeks roninud 240,78 punktini ehk 0,2% võrra.

Kuna kolmanda kvartali tulemuste hooaeg käib täie hooga, on endiselt näha  suuremaid liikumisi konkreetsete väärtpaberite lõikes.

Rootsi suuruselt teise panga Svenska Handelsbankeni aktsia on tõusnud 1,6%, tasemeni 191,50 Rootsi krooni. Panga kasum ületas analüütikute ootusi ja laenukahjumid olid prognoositust madalamad.

Maailma suuruselt kolmanda õlletootja Heinekeni aktsia on kosunud 1,2% ja jõudnud 35,87 euroni. Ettevõte üllatas prognoositust paremate III kvartali müügituludega, kuna kardetud müügilangus Lääne-Euroopas oli ennustatust väiksem.

Saksa ravimitootja Merck kolmanda kvartali kasuminumber oli samuti prognoosistust suurem ning see on aidanud firma aktsia 4,8% plussi, 62,86 euroni.

Hästi on edenenud ka Norra telekomifirma Telenor aktsia (3,6%, 95,85 Norra kroonini), mis tõstis pärast häid kolmanda kvartali tulemusi on 2011. aasta kasumiprognoosi.

Tuntumate kukkujate hulgas on aga PSA Peugeot Citroen (-1,7%), mis alandas oma 2011. aasta kasumiprognoosi, kuna kasva konkurentsi tõttu on Euroopas tulnud autode müügihindu alandada ja see lööb firma tulubaasi.

Täna presenteeris Nokia Londonis ka oma esimesi nutitelefone koostöös Microsoftiga. Mudel Lumia 800 hakkab maksma umbes 420 eurot ja odavam Lumia 710 mudel 270 eurot. Lisaks tuli Nokia välja uue säästutelefonipõlvkonnaga Asha, kuhu kuulub neli erinevat mudelit. Hetkel on Nokia aktsia reageerinud uute telefonide peale leigelt, liikudes 4,89 eurol ehk 1,2% plussis.

Investorite pilgud on täna siiski pööratud Brüsselisse, kus kell kuus algab viimase 21 kuu jooksul 14. Euroopa võlakriisi tippkohtumine. Lisaks Kreeka võlakirjade mahakirjutamisele on laual veel pankade rekapitaliseerimine ja euroala päästefond EFSFi tugevdamine.

Ehkki täna pidi toimima ka ELi rahandusministrite kohtumine Ecofin, on see praeguseks tühistatud.

Hetkel kuum