Jeen tugevnes rekordtasemele

Maarja-Liis Mitri 26. oktoober 2011, 17:47

Jeen tugevnes täna dollari suhtes II maailmasõja järgsele rekordtasemele, kui investorite hirm Euroopa võlakriisi lahendusvariantide teostatavuse pärast pani neid Jaapani valuutas turvalisust otsima, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

„Kuni inimesed ei tea, mis Euroopas edasi saab, jätkub jeeni kui safe-haven valuutasse investeerimine,” sõnas RBS Securitiesi valuutastrateeg Brian Kim. Safe-haven kategooriasse kuuluvad valuutad, mida investorid näevad usaldusväärse ja stabiilse väärtusesäilitajana. Jeen tugevnes dollari suhtes ligi 0,3%, jõudes rekordilisele tasemele 75,72 jeeni dollari kohta.

Dollar nõrgenes ka Šveitsi frangi ja euro suhtes. Viimane jõudis dollari suhtes kuue nädala kõrgeimale tasemele pärast seda, kui Saksamaa parlamendi alamkoda hääletas euro stabiilsusfondi laiendamise poolt. 

Dollari langusele aitab kaasa ka asjaolu, et analüütikud usuvad üha enam, et Föderaalreserv otsustab rahapoliitika leevendamise kolmanda vooru kasuks ja investorid panustavad riskide maandamiseks dollari nõrgenemisele, kirjutab uudisteportaal CNBC.

Dollar kukkus kolmapäeval euro suhtes korraks 1,3975 dollarile, kuid suutis siis osaliselt taastuda, tugevnedes tasemele 1,3956 dollarit euro kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2011, 17:47
Otsi:

Ava täpsem otsing