Indrek Kald • 27. oktoober 2011 kell 10:44

Eesti annab Türgi maavärina ohvritele 100 000 eurot

Eesti riik toetab 100 000 euroga Türgit maavärinas kannatanute abistamiseks ning loodusõnnetuse tagajärgede likvideerimiseks.

Summa eraldatakse välisministeeriumi eelarves humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Välisminister Urmas Paeti sõnul toetab Eesti vastusena Türgi valitsuse eilsele abipalvele päästetöid kannatanutele peavarju leidmiseks, haiguste leviku tõkestamiseks ning kannatanute toiduga varustamiseks.

"Peavarju vajab ligi 600 000 inimest ning tuhanded ehitised on hävinud või kahjustada saanud," ütles ta. "Lisaks on piirkonnas järeltõuked ning miinuskraadid, mis teevad olukorra veelgi keerulisemaks. Samuti on probleemiks võimalike haiguste levik," lisas minister.

23. oktoobril tabas Türgi idaosa 7,3magnituudine maavärin, mille epitsenter asus Vani linna lähistel. Maavärinale järgnesid mitmed tugevad järeltõuked. Kõige rohkem on kannatada saanud Vani ja Ercise linn. Inimeste otsimine ehitusrusude alt on jõudnud praeguseks lõpufaasi. Hukkunuid on üle 500, vigastatuid enam kui 1600.

Abipalve rahvusvahelisele kogukonnale edastas Türgi valitsus 26. oktoobril. Türgi on praeguseks vastu võtnud abi 30 riigilt.

Hetkel kuum