Romet Kreek • 31. oktoober 2011 kell 16:31

Pangad näitavad kunsti

SEB ja Eesti Pank näitavad kunsti, teatasid pangad.

SEB Galerii (Tornimäe 2, 5. korrusel) avab 2. novembri õhtul maalikunstnik Anatoli Strahhovi isiknäituse „Tee“.

Pealkiri „Tee“ („??????“) on mitmes mõttes juubelihõnguline – väljapanekuga tähistab kunstnik 65. sünnipäeva ning 45. aastat oma loometeel.

Eksponeerimisele tuleb läbilõige autori viimase nelja aasta loomingust: mitmekesine valik natüürmorte, maastikke, portreesid ja akte. Olenemata žanrimääratlusest ühendab tema teoseid esteetilis-poeetiliste väärtuste jälgimine, omalaadne peenekoeline pinna- ja värvikäsitlus, sageli ka omavahel läbipõimunud erootiline ja religioosne temaatika. 

Alates eelmisest reedest on võimalik külastada Eesti Panga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) maalikunstnik Nikolai Guli (1936-2008) loomingu ülevaatenäitust, teatas Eesti Pank.

Näituse ühe kuraatori Eha Komissarovi sõnul iseloomustas Nikolai Gulit harmooniline, kohati romantiline maailmataju ning kirkad ja puhtad värvid. „Oma töödes eelistas Guli klassikalisi ajaveetmisega seotud motiive, kus on palju lilli ja rahvarohkeid stseene, mida omakorda ümbritses päiksepaisteline ja muretu atmosfäär,“ lisas Komissarov.

Galerii kolmel korrusel on teiste seas esindatud näiteks sellised klassikaks saanud tööd nagu „Lillemüüjad“ (1969), „Sirje Helme portree“ (1980) ja „Lugev tüdruk“ (1975).

Hetkel kuum