"Soomlased kärbivad räigelt"

Birjo Must 31. oktoober 2011, 13:09

Soome ettevõtjad tõmbavad tuleva aasta eelarvet väga palju kokku, märkis kontori- ja kauplusemööbli tootmisega tegeleva Kitman ASi juhataja Ilo Rannu. 

„Kui vaadata järgmise aasta investeerimisplaane, siis on neid märkimisväärselt kärbitud ja neid kärbiti juba 5 kuud tagasi,“ rääkis Rannu Soome ettevõtetest. 

Esimese märgi andis Rannu sõnul see, kui Soome riik ütles, et järgmise aasta eelarvet koostades nad endises mahus enam munitsipaalmajasid ei toeta. „Lisaks pole ka see, mis Euroopas toimunud on, ettevõtteid puutumata jätnud. Soomel endal ju eksporditurud kokku kuivanud,“ selgitas Rannu.

Juht on enda sõnul kuulnud, et täna tehtavatesse käibe eelarvetesse arvestatavad soomlased sisse 25%-se languse. "See on nende mõistes ikka väga räige number," arvas Rannu. 

Kitmani tuleviku osas näeb Rannu mitut võimalust, sest pole halba ilma heata.
Skandinaavia turud on tema sõnul olnud siiani väga oma tarnija kesksed, mis pani eelmise kriisi ajal ostjad laiemalt mõtlema ja see lõi uusi võimalusi. “Skandinaavia on kinnine, soomlane ostab hea meelega soomlase käest. Kriisi tingimustes on klientidele lihtsam ligi saada,“ rääkis Rannu oma senise kogemuse põhjal.

Rannu usub, et kuigi tuleval aastal müük olemasolevatele klientidele kahaneb, tekib Kitmanil võimalus laiendada oma kliendiportfelli, kust oleks hiljem võimalik rohkem kasumit koguda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. November 2011, 14:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing