Kohus kuulutas välja Kalle Norbergi pankroti

Kadrin Karner 01. november 2011, 13:23

Harju maakohtus kuulutas välja Luksemburgis elava ja Eesti rikaste ihupankuriks nimetatud Kalle Norbergi eraisiku pankroti.

Norbergi pankrotimenetlus algatati Euroopa Liidu Nõukogu määrusega alusel. Pankrotihalduriks nimetati Urmas Ustav, advokaadibüroost Lextal.

Norbergi võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 18. novembril kell 10 Kentmanni kohtumajas ning kohus lisas, et kui Norberg koosolekule vannet andma ei ilmu, on kohtul õigus teda trahvida, sundtoomist kohaldada või määrata ka kuni kolme kuuline arest.

Võlausaldajatel palutakse hiljemalt kahe kuu jooksul anda haldurile teada kõigist enne pankroti väljakuulutamist tekkinud nõuetest võlgniku vastu. Sama tähtaja jooksul on kohustatud kõik isikud, kelle valduses on ükskõik mis alusel võlgniku vara, teatama sellest haldurile.

Pankrotivõlgnikule võlgnetavate kohustuste täitmist võib pärast pankroti väljakuulutamist vastu võtta üksnes pankrotihaldur.

Märtsis kirjutas Äripäev, et Marcel Vichmani ettevõte OÜ Moonrider taotles kohtus Norbergi pankrotti. Vichmann tookord sisulist kommentaari ei andnud.

Kalle Norberg on tegelenud mitmete Eesti rikaste inimeste rahaasjadega. Eesti Ekspress kirjutas märtsis, et Läti päevalehe Diena vastuolulise müügitehingu vahendajana rahvusvahelise tuntuse saavutanud Norberg on raskustesse sattumise järel oma klientidele miljoneid eurosid võlgu.

Ekspressi andmeil on Norberg lisaks Vichmannile võlgu sellistele inimestele nagu Arnout Lugtmeijer, Igor Pihela ja Hans H. Luik.

2010. aasta märtsis kuulutas Harju maakohus välja Eesti Näituste ASi avalduse alusel Norbergi ettevõtte Knor Invest OÜ pankroti.

Tookord ütles Knor Invest OÜ pankrotihaldur Indrek Lepsoo Äripäevale, et Kalle ja Kaia Norberg ei viibi Eestis ning on takistanud tema tööd sellega, et pole menetluse käigus palutud dokumente haldurile ja kohtule esitanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2011, 16:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing