Eesti riigireiting jäi muutumatuks

Birjo Must 02. november 2011, 18:44

Reitinguagentuur Moody’s jättis Eesti riigireitingu tasemele A1 ja selle väljavaate stabiilseks.

Eesti reitingu väljavaade on stabiilne, kuid majanduslikeks ja sotsiaalseteks väljakutseks jäävad agentuuri hinnangul endiselt riigi kõrge töötuse tase ja selle haavatavus välistele šokkidele.

Eesti tugevuseks on muuhulgas see, et euro kasutuselevõtt on vähendanud valuutakriisi riske, lisaks on Eestil väga madal valitsussektori võlg ja tugev eelarvepoliitika.

Meie väljakutseteks peab Moody’s sisetarbimise kasvatamist pärast majanduskriisi, samuti kõrgest töötuse määrast tulenevaid sotsiaalseid tegureid ja rahvusvahelise konkurentsivõime säilitamist euroalal.

Reiting peegeldab Eesti valitsuse muljetavaldavaid samme sageli valulikke struktuurireformide läbiviimisel, avaldab Moody's oma seletuskirjas. Pärast 2008.-2009. aasta kurnavat majanduslangust, mil majandus kukkus tiputasemelt pea 20%, on olukord paranemas. Eesti majandus on väike võrreldes enamiku A-reitinguga riikidega ning on seega haavatav välistele šokkidele. Sellegipoolest on need väljakutsed kompenseeritud riigi suhteliselt hea rikkuse taseme ja pikaajaliste väljavaadetega järk-järgulisele majanduse lähenemisele euroala riikidega. Moody’s hindab valitsuse finantstugevuse heaks.

Praegu on Eesti majanduskasv euroala kiireim. Teises kvartalis kasvas Eesti majandus 8,4% peamiselt tänu tugevale ekspordile ja sisetarbimise kasvule. Moody’se prognooside järgi jääb Eesti SKP kasvuks käesoleval aastal 7% ja 2012. aastal 3%. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing