Gross: pangad peavad kapitalibaasi tugevdama

Maarja-Liis Mitri 02. november 2011, 18:17

USA pangad peaksid pöörduma tagasi süsteemi juurde, kus jae- ja investeerimispangandus on üksteisest  lahutatud, ütles maailma suurima võlakirjafondi juht Bill Gross, lisades veel, et pangad ei ole oma kapitalibaasi tugevdamiseks piisavalt pingutanud.

Rääkides investeerimispanganduse eraldamisest jaepangandusest, viitas Gross hiljutisele futuuridega tegeleva maaklerfirma MF Globali raskustesse sattumisele, kui viimane avalikustas oma panused Euroopa valitsuste võlakirjadesse. Teadaanne alandas järsult ka MF Globali enda võlakirjade hindu ja langetas aktsiat ligi 67%, viies olukorra lõpuks selleni, et esmaspäeval palus MF Global  paragrahv 11 alusel pankrotikaitset.

Grossi sõnul on investeerimistegevus pankade jaoks oma esialgse mõtte kaotanud. Selle asemel, et kapitali ratsionaalselt jaotada ja tootlikesse tööstusharudesse suunata, kasutatakse seda hoopis võimendina. Mees lisas, et vaatamata sellele, et suur osa pankuritest on kapitalibaasi suurendamise vastu, sest see vähendaks nende tulusid, tuleks mõelda pikaajalisemas perspektiivis. Investorite kindluse taastamiseks on vaja konservatiivselt kapitaliseeritud pangandussüsteemi.

Bill Gross puudutas lühidalt ka Kreeka-probleemi, öeldes, et küsimus pole mitte selles, kas Kreeka läheb pankrotti, vaid millal see juhtub. Ühtlasi usub ta, et on   50-protsendiline võimalus, et Kreeka loobub eurost, ja see oleks Grossi meelest kõige parem alternatiiv: tsoonist välja kukkuda ja siis tagasi tulla.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2011, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing