Island tõstis krooni kaitseks intressi

Romet Kreek 02. november 2011, 12:21

Islandi keskpank tõstis intressimäära, et kaitsta Islandi krooni Euroopa süvenenud võlakriisist põhjustatud turuturbulentside eest, vahendab Bloomberg.

Seitsmepäevase tagatisega laenuintressimäär tõsteti 4,5 protsendilt 4,75 protsendile. Kõik kolm Bloombergi poolt küsitletud analüütikut ootasid intressimäära muutmata jätmist.

Islandi majanduse taastumine on jätkunud, kuid maailma majanduskasv on alanenud ja ebakindlus kasvanud, teatas keskpank.

Islandi valitsuse maksujõuetuse vastu kindlustamise hind on madalam kui keskmine euroala krediidisündmuse vastu kindlustamine. 2008. aastal ei maksnud Islandi pangad 85 miljardi dollari eest pangavõlakirju. Augustis väljus Island 33kuud kestnud IMFi programmist.

IMF prognoosis septembris, et riigi 12 miljardi dollariline majandus kasvab tänavu ja ka tuleval aastal 2,5 protsenti. Euroala majandus peaks tänavu kasvama 1,6 protsenti ja tuleval aastal 1,1 protsenti.

Island alustas mullu Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi ja tahab euro kasutusele võtta koheselt Euroopa Liiduga liitumise järel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. November 2011, 16:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing