Warren Buffett on kokkuhoidlik, miks sina ei ole?

Katre Pilvinski 02. november 2011, 10:33

USA miljardäri ja investori Warren Buffetti elustiil pole palju muutunud pärast seda, kui ta hakkas miljardeid teenima.

Buffett on legendaarselt kokkuhoidlik, elades senini oma Omaha majas, mille ta ostis 1958. aastal 31 500 dollari eest, vahendas Yahoo Finance. Tema legendaarsuse aluseks on üks lihtne fakt: Buffett on väärtusinvestor.

Vaatamata sellele, et Buffetti rikkust hinnatakse miljardites, teenib ta enda juhitavas varahaldusfirmas Berkshire Hathaway 100 000dollarilist aastapalka. Tema palk pole muutunud 25 aasta jooksul.

Üks põhiline soovitus, mida Buffett noortele jagab, on: "Hoidke eemale krediitkaartidest. Makstes krediitkaartide intresse, ei ela te mitte ainult üle oma võimete, vaid te ka kaotate oma raha."

Väärtusinvestorina otsib Buffett alati allahindlusi. Isegi ta pulm oli pigem lihtne toiming kui kuulsustega täispikitud gala. Mees, kes oleks võinud valida ükskõik millise koha maailmas, abiellus 2006. aastal Omahas tagasihoidlikul moel oma tütre kodus. Tseremoonia kestis 15 minutit.

Buffett armastab oma tööd. Tema sõnul pole midagi toredamat kui juhtida Berkshire Hathawayd. Seega ei kuluta ta palju raha lõõgastumisele, reisimisele ega muudele võimalustele, et unustada vilets päevatöö.

Tal oli ambitsiooni luua omaenda ettevõte, selle asemel et kaevelda firma üle, kus ta töötas. Seega tegi ta otsustavad sammud, et olla õnnelik. Buffett on oma tagasihoidliku eluga rahul. Ta pole huvitatud suuremast majast, uuest autost või isikliku saare omamisest.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2011, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing