4. november 2011 kell 14:42

Nokian Renkaat kahekordistas kasumi

Rehvitootja Nokian Renkaat rohkem kui kahekordistas oma tulemusi võrreldes eelmise aastaga.

Kasum enne makse kasvas juulis-septembris 89 miljoni euroni, aasta tagasi oli kasum napilt 40 miljonit eurot. Ettevõte suurendas nii müüki, tootmist kui ka tootlikkust. Tänavu ootab firma kasumikasvu 50-100% võrreldes mullusega.

Tulevik näib ettevõtte andmetel paljulubav. Väikesed varud, automüügi suurenemine ja talverehvide müügi kasv Euroopas ning Venemaal pakuvad ka tugevat kasvupotentsiaali tulevikus.

"Taevas tundub lõppeval aastal olevat üsna selge ja meie purjed paisuvad endiselt hästi. Läheme aastasse 2012 tugevamana kui kunagi varem, oleme valmis kasutama võimalusi ja lahendama probleeme, olgu need mis iganes," rääkis tegevjuht Kim Gran.

Aasta lõpul kasvab tootmine edasi, kui Venemaa tehase uued tootmisliinid täies mahus tööle hakkavad. Gran prognoosis müüki kasvavat samas tempos toodangu kasvuga.

Eriti hästi on müük kasvanud Venemaal, kus kahekordistatakse tootmist ehk suurendatakse lähima kolme aasta jooksul tootmismahtu rohkem kui 20 miljoni rehvini aastas.

***

Muid uudiseid lühidalt:

Toiduainekontserni HKScani tulemus langes ootuspäraselt.

Logistikafirma Nurminen Logisticsi kasum pea kahekordistus.

Ravimite arendaja Biotie Therapiesi kolmanda kvartali tulemus oli negatiivne.

"Tilpehööri" kaupleja Tiimari kahjum süvenes.

Investeerimispank tõstis kinnisvaraarendaja Sponda soovitust tasemele "lisa".

OMX Helsinki üldindeks oli kell 16:30 2,21% languses ning Nokia aktsia 1,47% kell 16:16 samuti languses.

Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad kella 16:16 seisuga olid:

Tõusjad: Nurminen Logistics +12.18%, Affecto +3.07%, Ponsse +2.74%, Norvestia +1.87%, Digia +1.69%Langejad: Viking Line -3.83%, Tulikivi A -3.85%, Wärtsilä -3.95%, Metso -4.04%, Outokumpu -4.09%

Autor: Jussi Hieta aka Somm Tallinnast

Hetkel kuum