Leedu asus Eestiga konkureerima Kasahstani kaupade nimel

Reesi Unt 09. november 2011, 00:00

Eesti kõrval on Leedu võtnud samuti nõuks tuua transiitkaubad läbi riigi Euroopasse koostöös kasahhidega.

Oktoobri viimasel nädalal käivitas Leedu uue raudteeprojekti koos Kasahstaniga. Leedu transpordi- ja kommunikatsiooniminister Eligijus Masiulis ja tema Kasahstani kolleeg Berik Kamalijev kohtusid kuu alguses, et arutada koostööd raudtee-, maantee-, ja õhutranspordi vallas. "Prioriteediks koostöös Kasahstaniga on raudteetranspordi projekt. Tahame olla efektiivsem transiidikoridor Euroopa ja Aasia vahel, korraldame konteinerrongi marsruuti Klaipeda sadama ja Almatõ vahel," ütles Masiulis.

Konteinerrongi marsruut hakkab kulgema Leedu ja Kasahstani vahel Valgevene ja Venemaa territooriumil. Hiljem võib see laieneda ka Hiina territooriumile. Leedu riik tahab konteinerrongiga suunata Euroopasse viidavad kaubad Klaipeda sadamasse.

Kõnealune projekt tundub déj?-vu - sarnaste ideedega on välja tulnud ka Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kelle sõnul ihkab Eesti saada Kasahstani mereväravaks.

Aasta esimeses pooles Kasahstanis käinud Parts rääkis, et Eesti võiks kujuneda Kasahstani jaoks oluliseks mereväravaks nii Euroopa Liitu kui ka kogu maailma ja Eestil on selleks arvestatavad eelised tänu süvasadamatele. Ning ka eestlased on alustanud koostööd kasahhidega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing