9. november 2011 kell 13:20

Baltika rootslasest saatusekaaslane

Eile kogunenud Rootsi rõivatootja KappAhli erakorraline aktsionäride üldkoosolek kiitis heaks uute aktsiate emissiooni, mis sarnaselt Baltikaga kukutas Rootsi ettevõtte aktsiat täna 40%.

KappAhli aktsionäride enamus otsustas eile heaks kiita firma nõukogu ettepaneku emiteerida 600 miljoni Rootsi krooni väärtuses uusi aktsiaid. Seejuures on firma turuväärtus Stockholmi börsil kukkunud tänasega võrreldes 499 miljoni Rootsi kroonini.

Äsja kinnitatud plaani järgi saavad praegused aktsionärid eelisõiguse märkida uusi aktsiaid. Iga praegu omatud aktsia kohta saab märkida kaks uut aktsiat. Kiirustamisest annab ka märku, et eelisõigust ostmiseks omavad need aktsionärid, kes omasid aktsiaid enne 8. novembrit.

Firma rahahädele viitab fakt, et aktsiate märkimine algab juba homme. Aktsia märkimise hinnaks on 4 krooni. Firma teatas, et aktsiakapital ei suurene üle 21,4 miljoni krooni ja maksimaalselt emiteeritakse 150,08 miljonit uut aktsiat.

Investorid hülgasid täna uudise peale KappAhli aktsiaid, mis kukkusid kella 16.00 seisuga 40,44%, 6,70 euroni. Firma aktsia on nüüdseks kuue kuuga kukkunud juba 65,30%, mis on peaaegu identne liikumine Baltika aktsiaga, mis on samuti börsilt lisaraha küsimisega aktsia ära uputanud.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum