Pankrotimenetlust venitab enim majanduslangus

Anne Oja 10. november 2011, 09:50

Pankrotimenetluse venitajaks on enamasti võlgniku varade müüki raskendav majanduskeskkond, mitte seadusest tulenevad protseduurilised reeglid.

Justiitsministeerium otsib võimalusi pankrotiprotsessi lühendamiseks ja lihtsustamiseks. Kuidas saaks seda teha, uuris ajaleht Delovõje Vedomosti.

Ly Müürsoo, pankrotihaldur
Ei kujuta ette, kuidas justiitsministeerium seda teha kavatseb. Tähtajad omavad tähendust. Näiteks lubab seadus nõudeid esitada kahe kuu jooksul. Kui seda aega ühe kuuni lühendada, võib juhtuda, et pankroti väljakuulutamisel 15. detsembril ei jõua võlausaldaja dokumente koostada ning tähtajaks esitada.

Igor Sumarok, pankrotihaldur
Tähtaegu võib lühendada, kuid mitte väga palju. Praegu kaotavad võlausaldajad tööstuse vastu kiiresti huvi. Nõuete esitamise tähtaja lühendamisel ühe kuuni on mõte sees, samuti protsessi jagamisel etappideks, et oleks võimalik raha varem konfiskeerida.

Merike Varusk, Harju maakohtu kohtunik
Arvan, et protsessi märkimisväärselt lühendada ei saa, muidu rikutaks osaliste õigusi. Kõigil tegevustel on oma mõte ja seadus kehtestab neile vastavad tähtajad. Oleks võimalik vara kiiremini müüa, kuid sageli ei võimalda seda majandusolukord.

Ksenia Kravtšenko, Vares & Partnerid vandeadvokaat
Initsiatiiv iseenesest pole paha, kuna pankrotiprotsess kipub sageli venima, kuid ma ei näe erilisi võimalusi. Kui arvestada, kui palju on praegu pankrotis ettevõtteid ja milline koormus langeb seetõttu kohtutele, arvan, et ainult tähtaegade lühendamine ei toimi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2011, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing