Väinu Rozental • 14. november 2011 kell 5:28

Ühise elevaatoriga konkurentide vastu

Teraviljakasvatajate PÜ Kevili ehitab Sõmeru valda moodsa elevaatori, kus saab vilja hoida ja moodustada kvaliteediga ekspordipartiisid ning tänu sellele teenida viljamüügiga rohkem raha kui siiani.

Kuna paljudel teraviljakasvatajatel pole võimalust vilja kuivatada ega hoida, on nad sageli olnud sunnitud müüma vilja maha kiiresti ja mitte parima hinnaga. Kevilile andis julguse kolm aastat heietatud mõte ehk ühiselevaator püsti panna tänavu esimest korda avanenud võimalus taotleda PRIAst toetust, mis on mõeldud põllumajandustootjate ühistegevuse edendamiseks.

Teraviljakasvatajate suurprojekti detailplaneering on praegu Lääne-Virumaal Sõmeru vallas avalikustamisel. "Asume logistiliselt heas kohas - on võimalus luua raudteeühendus ja Kunda sadam on 24 kilomeetri kaugusel," põhjendas Sõmeru vallavanem Peep Vassiljev, miks elevaator sinna ehitatakse. "Eesmärk on, et järgmise aasta vili võiks juba elevaatoris olla."

Müügikogused suuremaks. Kevili nõukogu esimees, Väike-Maarja vallas teravilja kasvatav Uuetoa talu peremees ja 2002. aasta parim põllumees Jaak Läänemets esialgu nii optimistlik ei ole. "Aastavahetuseks on selge, kui realistlik on see, et järgmise hooaja teravili meie oma elevaatoris on," lausus ta ja lisas, et kindlasti on elevaator valmis 2013. aasta koristuseks.

Loe täispikka artiklit tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum