DI: juhtimistasud mõõdutundetud

Raivo Sormunen 18. november 2011, 13:09

Dagens Industri sõnul on Rootsi fondivalitseja East Capitali pangandusfondi ja Balti kinnisvarafondi pealt võetud fondivalitsemistasud mõõdutundetud, kirjutab uudiskiri news2biz.

Rootsi majanduslehe andmeil on East Capitali kaks eelpool mainitud fondi võtnud viie-kuue valitsemisaasta jooksul kokku umbes 600 miljoni Rootsi krooni (65 miljonit eurot) eest valitsemistasusid. Samas on investorid eelpool mainitud fondidega hävinud umbes 70%.

Ajaleht toob välja näiteks välja Rootsi endise välisministri Carl Bildti, kes on East Capitali finantssektorifondi paigutanud 1,3 miljonist Rootsi kroonist kaotanud vähemalt miljonit krooni.

East Capitali partner Kestutis Sasnauskas põhjendas ajalehele, et esiteks on need fondid mõelnud professionaalsetele investoritele. „Teiseks, hoolimata faktist, et fondi puhasvarade väärtus on langenud 46%, ei saa me öelda, milliseks kujuneb fondide tootlus, kui investeeringud lõppevad ja raha investoritele tagastatakse. Kolmandaks, tuleb arvestada, et me oleme globaalselt väga raskes finantskriisis, mis ei mõjuta ainult pangandussektorit, vaid ka paljusid riike.“

Sasnauskas kinnitas, et fondi valitsemistasud on võrreldavad teiste sarnaste fondidega ning fondi juhtimistasud lepitakse tavaliselt enne fondi käivitamist suurte investoritega veel ka kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2011, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing