Alyona Stadnik • 18. november 2011 kell 12:31

Enn Veskimägi tervitab Venemaad WTO-s

Selle nimel, et Venemaa saaks WTO liikmeks, võitlesid suured Euroopa Liidu riigid. Et võimalused äri ajada Venemaaga oleksid võrdsed, siis tuleks seda tervitada, kommenteeris Standard AS juhatuse esimees Enn Veskimägi.

"Puidusektorile tervikuna ja ka mööblisektorile on see igatepidi positiivne. Sest kui räägiti taastuvenergia teemadel, et meil Narva jaamad tahavad minna suures osas puiduküttele, hakkasid hinnad tõusma,“ märkis ta.Eesti ettevõtetele on Venemaa liitumine WTO-ga eeliseks kahepoolne seadusandlik ja poliitiline kindlus ning langevad ekspordi-, eelkõige puidutollid. „Venemaal on väga kvaliteetset puitu. Kui WTO liitumine jõustub, siis kindlasti on Eesti huvitatud sealt tarnimast puitu. Teoreetiliselt peaks see kasu jõudma ka tarbijateni, aga kuidas praktiliselt välja kujuneb on raske öelda,“ lausus Veskimägi

Tema meelest on WTO-ga liitumine positiivne nii Vene, Eesti kui ka Euroopa huvides ja igasugune selline asi on parandanud riikide suhteid.  „Kui Euroopa läheb langusesse, siis need turud, kus on maavarasid nagu näiteks Venemaal on maagaas ja naftat, sisuliselt sellist langust kindlasti ei teki. Pigem me peaks ikkagi pöörama täna tähelepanu Ida poole ning kolmandate riikide turgudele, kus on küll probleeme olnud tollimaksudega ning poliitiliste küsimustega, aga see turg on meie kõrval ja jääb sinna,“ rääkis Veskimägi. 

Venemaa on Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTO) liitumisel jõudnud lõpusirgele. Liitumine alandab tollitariife, muudab Eesti kauba idanaabri turul soodsamaks ning Venemaa võimalus partnerriikidel kuidagi vahet teha väheneb oluliselt, kinnitas Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor Signe Ratso.

 

 

Hetkel kuum