Ninnas: mina poleks julgenud Pandi moodi laenata

Anne Oja 20. november 2011, 10:35

Mina poleks julgenud Enn Pandi moodi suurte reisilaevade ostuks laenu võtta, sest olen temaga võrreldes konservatiivne ja arg, tunnistas Tallink Grupi nõukogu esimees Toivo Ninnas.

Laupäeval, 19. novembril, täitus Enn Pandil täpselt 15 aastat Tallink Grupi juhina. Küsimusele, mis on Enn Pandi edu võti, vastab Toivo Ninnas.

Võib-olla julgus ja taibukus. Ta on nagu sündinud ärimees. Igatahes Tallinkil vedas, et Enn Pant on olemas. Tallinkil oli vaja raha ja riiklik Eesti Merelaevandus oleks andnud, kuid erastamisagentuur ei lubanud. Siis pidigi Pant selle raha ise leidma ja Tallink hakkas arenema. Pant on olnud väga julge ja võtnud suuri riske, vähemasti varem. Ja muidugi on ta olnud hea meeskonnamängija.
Pandi riskijulgust näitavad kõik need suured laevad, mida täna kõik sadamad täis on ja mis maksavad väga palju. Nende laevade ostuks on tulnud laenu võtta. Omanikupoolne osa laeva ostus on 20-30%, nagu pank nõuab. Eks laenajaid on olnud palju, aga kõigil pole hästi läinud. Siin paljud eraisikud on ka võtnud 1-2 miljonit laenu ja praegu raskustes, aga Pant on laenanud miljardeid ning mitte kroone, vaid eurosid.
Eks ma ise olen ka laenu võtnud, aga aus vastus on, et nii palju poleks ma julgenud laenu võtta. Kui päris aus olla, olen liiga kaua olnud laevanduses ja kui inimene kuskil kaua on, läheb ta konservatiivseks ning araks.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2011, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing