Kuulikindel Saksa võlakiri võib muutuda hapramaks

Raivo Sormunen 22. november 2011, 09:00

Ehkki Saksa valitsuse võlakirjade tootlus on langenud kõigi aegade madalaimale tasemele on riigi maksejõetuse vastu kindlustamine muutunud viimastel kuude jooksul märksa kallimaks.

Osade fondivalitsejate arvates pole mõtet maailma üheks turvalisemaks peetud võlakirjakirja enam raha panna. Julgemad mängivad aga juba Saksa võlakirjade languse peale.

Hispaania, Itaalia ja Prantsusmaa võlakirjade tootluse vahe võrreldes Saksamaa väärtpaberitega kärises möödunud nädalal euroajaloo laiema tasemeni.
Kuigi ühelt poolt näitab see investorite väga suurt usku Saksamaa võlakirjade vastu on osa fondivalitsejaid sellises ühes suunas jooksmise ja panustamise peale skeptilised. 

Tõenäoliselt on paljude investorite ja fondivalitsejate jaoks olnud Saksa võlakirjad viimaste aastate üks kõige kindlamaid ja tänu intressitaseme langusele ka üks tulutoovamaid investeeringuid.
Kuid nüüd tundub turg olevat murdepunktis. Esiteks pole Saksa võlakirjade tootlust enam atraktiivne ja teiseks on väga suur risk, et eurotsooni päästes muutub Saksamaa nõrgemaks.

„Kui sa arvad, et kümne aasta pikkuste Saksa valitsuse võlakirjade tootlus annab kõige parema riski/tulu suhte, siis oled sa valel teel,“ märgib Kames Capitali võlakirjafondi juht David Roberts, kelle sõnul peavad võlakirjade ostjad arvestama võimaliku eurotsooni lagunemisega või kuludega, mis kaasnevad süsteemi koos hoidmiseks.
Erinevalt paljudest võlakirja andnud ostjatest on Roberts oma fondis Saksa valitsuse viie aasta pikkuseid võlakirju hoopis lühikeseks müünud, mängides intressimäärade tõusu peale.

Samuti on laenatud Saksa võlakirju lühikeseks müünud F&C Thames River fondivalitsejad Peter Geikie-Cobb ja Paul Thursby. „Võlakirjaturg on jõudnud puutetundlikku staadiumi ning Saksa võlakirju ei saa pidada enam turvavaraks, kuna on selge, et Saksa valitsuse eelarvedefitsiit hakkab halvenema, kui Euroopa Keskpank ei tule turgu toetama,“ märkis Geikie-Cobb.

Pikemalt loe tänasest Äripäevast SIIT.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2011, 09:00
Otsi:

Ava täpsem otsing