Tallinn kulutab lasteaedadele 4,5 miljonit eurot

1706-aripaev 22. november 2011, 15:42

Tuleval aastal investeerib Tallinn lasteaedadesse üle 4,5 miljoni euro, mida on linnavalitsuse teate kohaselt viiendiku võrra enam kui sel aastal.

Tallinna linnavalitsus otsustas saata linnavolikokku 2012. aasta linnaeelarve eelnõu, mille kohaselt kulub investeeringuteks selle aastaga võrreldes ligi 20% suurem summa, millest üle 4,5 miljoni euro on plaanis investeerida lasteaedadesse, teatas Raepress.

"See on hea uudis, et Tallinna linnapea otsustas tõsta lasteaedade investeeringute rahastamist, kuid arvestades muresid lasteaedadega, peaks see summa olema vähemalt viis korda suurem, kui praegu 2012. aasta linnaeelarvesse planeeritud summa," ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak.

“Olukord tallinna lasteaedades on üks peamine murekoht, mille lahendamist ei saa lükata homsesse. Minu ettepanek Tallinna linnavalitsusele on tõsta lasteaedade investeeringud 7 miljonile eurole ning selle ettepaneku olen ma linnapeale ka saatnud," ütles Pillak.

Alusharidusele kavandatud tegevuskulud ja investeeringud suurenevad selle aasta eelarvega võrreldes kokku 6,5 miljoni euro võrra.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar rõhutas, et järgmisel aastal kasvab eelarve maht praktiliselt kõigis sektorites. „Eriti märkimisväärne on kasv kahes valdkonnas – teede tänavate rekonstrueerimine ja remont ning koolieelsed lasteasutused,“ ütles Savisaar. „Investeeringud kvartalisisestele teedele suurenevad miljonilt eurolt 2,5 miljonile eurole, teedele-tänavatele eraldatav kogusumma kasvab kokku kümne miljoni euro võrra - 67 miljonile eurole.“

Järgmise aasta linnaeelarve kogumahuks on kavandatud 474 miljonit eurot, mis on 4 miljoni euro ehk 0,9% võrra suurem kui tänavuse linnaeelarve kogumaht.

Eelarve eelnõu kohaselt kulub investeerimistegevuseks kokku 95,5 miljonit eurot, mis on 19,8% enam kui sel aastal.

Järgmisel aastal on plaanis avada 16 uut lasteaiarühma ning terviklikult renoveerida kaks lasteaeda. Suureneb laste sporditoetus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2011, 15:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing