Prokuröridel terendab palgatõus

1706-aripaev 24. november 2011, 13:38

Prokuröride palka suurendav eelnõu jõuab lõpphääletusele, teatas riigikogu pressitalitus.

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata põhiseaduskomisjoni algatatud prokuratuuriseaduse muutmise seaduse eelnõu (126 SE) riigikogu täiskokku teisele lugemisele 6. detsembril ja kolmandale lugemisele 7. detsembril, juhul kui teine lugemine lõpetatakse. Muudatusettepanekuid eelnõu teiseks lugemiseks ei laekunud.

Eelnõuga suhestatakse kohtunike ja prokuröride palgatase nii, nagu see on sätestatud kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduses. Tulenevalt nimetatud seaduse §-st 3 on Riigikohtu esimehe ametipalga koefitsient 1,0, riigikohtu kohtuniku ametipalga koefitsient 0,85, ringkonnakohtu kohtuniku ametipalga koefitsient 0,75 ning maakohtu kohtuniku ametipalga koefitsient on 0,65. Eelnõu määrab riigi peaprokuröri  ametipalga koefitsiendiks 0,85 ehk ühe astme võrra allapoole esikohtuniku palgataset. Seeläbi  saab riigi peaprokuröri ametipalga koefitsient võrdseks riigikohtuniku ametipalga koefitsiendiga ning selline kohtunike-prokuröride palgasuhe on kasutusel ka mujal Euroopas. 

Praegu kehtiva seaduse kohaselt kehtestatakse prokuröride palgaastmed vabariigi valitsuse määrusega ning need jäävad mitme astme võrra allapoole kohtunike palgataset.

Seadus jõustub 1. jaanuaril 2013.

Käesoleva eelnõu algatas põhiseaduskomisjon rahanduskomisjoni ettepanekul, et lahutada antud teema nn kobareelnõust (100 SE).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 13:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing