24. november 2011 kell 9:17

S&P rahul Islandi majanduse taastumisega

Reitinguagentuur Standard & Poor's tõstis täna Islandi krediidireitingu väljavaate negatiivselt stabiilseks, andes märku, kui edukalt on riik pärast 2008. aasta krahhi taastumas.

Kuigi väljavaade muudeti stabiilseks, kinnitas S&P, et krediidireiting jääb püsima tasemel BBB/A-3, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

"Isalndi majandus on taastumas riigi kolme suurima panga süsteemsest pankrotist ja on pöördunud majanduskasvule pärast kahte ränka languseaastat," teatas S&P.

Island teatas läinud nädalal, et majandus on nüüdseks piisavalt stabiilne, et lubada keskpangal alustada kapitalikontrolli leevendamist, mis on kehtinud kolm aastat. Rahvusvahelise Valuutafondi hinnangul kasvab väikeriigi majandus sel aastal kiiremini kui eurotsooni oma, mida ilmestab fakt, et Islandi pankroti vastu kindlustamine on odavam kui eurotsooni keskmine.

"Olulisi edusamme on tehtud erasektori bilansi restruktureerimisel ja me eeldame, et see protsess viiakse lõpuni järgmise aasta keskpaigaks," ütles S&P. "Tõstetud väljavaade peegeldab meie arvates Islandi majanduse paranenud alustalasid."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum