Päev börsil: Moody's hoiatab tervet eurotsooni

Fredy-Edwin Esse, California 28. november 2011, 09:35

2011. aasta 48. nädala esimene kauplemispäev maailmas on alanud suhteliselt positiivselt, sest pärast kolmepäevast langust on Aasia turud taas plussis ning positiivsed Musta reede müüginumbrid USAs lisavad optimismi.

Vaid Euroopas on küsimus, kas investorite lootus kiiremale lahendusele kaalub üles Moody'se hoiatuse, et kõigi eurotsooni kuuluvate riikide võlakirjade reitingud on ohus.

Täna hommikuse seisuga oli MSCI Asia Pacific indeks 2% plussis, samal ajal kui Euro Stoxx 50 futuur oli tõusnud 1,5% ning Standard & Poor'si indeksi futuurid rallisid 2%. USAs kasvasid läinud nädalal Tänupühade jaemüüginumbrid 16% ja tähistasid uut rekordit.

Bloombergi andmetel on ainuüksi sel kuul aktsiaturgudelt üle maailma minema pühitud umbes 4,6 triljonit dollarit, mille peamine põhjus seisneb Eurooa võlakriisi levimises suurematesse riikidesse.

Mis Tallinna börsil hakkab toimuma, saab näha. Arco Vara ja Viisnurga aktsionäridel tasub sel nädalal kõrvad kikkis hoida, sest just need firmad avalikustavad oma kolmanda kvartali majandustulemused.

Arco Vara puhul saab näha, kas firma jätkab raha põletamist, mille poolest ollakse juba kuulsad. Viisnurga tulemustes peaks tugevamalt kajastuma tegevuse hoogustumine Püssi kiudplaadivabrikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing