Saksamaa inflatsioon aeglustus

Maarja-Liis Mitri 28. november 2011, 19:06

Inflatsioon aeglustus Saksamaal novembris teist kuud järjest, signaliseerides, et Euroopa Keskpangal võib olla veel ruumi, et eurotsooni majanduskasvu soodustamiseks uuesti intressimäära kärpida, kirjutab The Wall Street Journal.

Riikliku Statistikaameti andmetel jäid tarbijahinnad Saksamaal novembris muutumatuks, andes inflatsiooniks terve aasta kokkuvõttes 2,4%. Hindade tõusule andsid siiani hoogu eelkõige leibkondade kulutused energiale.

Analüütikud ootavad, et inflatsioonitase kahaneks lähikuudel veelgi ja ennustatakse, et tarbijahindade alusel mõõdetav inflatsioon langeb varsti alla 2%. Saksamaa kuuest liidumaast aeglustus inflatsioon novembris viies, kui ajaviiteteenuste hinnalangus ületas riiete, toidu ja energia hindade tagasihoidlikku kasvu.  

Alla 2%-ne inflatsioon tähendaks, et Saksamaa suudab taas täita Euroopa Keskpanga seatud inflatsioonieesmärki, võimaldades institutsioonil baasintressimäära alandada. Eelmine kord tehti seda alles novembris, kui keskpank alandas määra 1,5-lt 1,25 protsendile, tuues põhjuseks nõrgenenud majandusväljavaated. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing