29. november 2011 kell 6:42

Börsiralli jätkub

Pärast väga tõsist börsirallit eile Euroopas, Aasias ja USAs kandus impulss edasi tänasesse, millest annavad märku kallinev euro ja tõusev Aasia.

Eilne kauplemispäev lõppes Euroopas muljetavaldava tõusuga. Näiteks Prantsusmaa CAC 40 indeks kosus 5,46% ning palju ei jäänud maha ka DAX (+4,60%), Milano börs (+4,60%) ning Hispaania IBEX 35 indeks (+4,59%). USAs tõusid Dow Jones, Nasdaq ja S&P 500 vastavalt 2,59%, 3,52% ja 2,92%.

Täna on Aasia peamised turud samuti kenasti plussis ning futuurid USAs viitavad esialgu optimismilaine jätkumisele. Eurotsooni rahandusministrid kohtuvad täna Brüsselis, et arutada Euroopa Stabiilsusfondi (EFSF) tugevdamist.

Oma osa peo rikkumiseks annavad endiselt reitinguagentuurid. Kui eile hoiatas Moody's tervet eurotsooni reitingu alandamise eest, siis täna teatas Fitch, et on kärpinud USA reitinguväljavaate negatiivseks. Lisaks raporteeris prantsuse ajaleht La Tribune, et Standard & Poor's võib Prantsusmaa väljavaate negatiivseks muuta.

Loodetavasti on Tallinna börsi koduleheküljel tehnilised probleemid seljatatud ning täna näeme jälle indeksite liikumist ka. Sel nädalal, kuid täpsustamata ajal on enda majandustulemused lubanud avalikustada Arco Vara ja Viisnurk. Seejärel saab juba kolmandale kvartalile joone alla tõmmata.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum