Hiina kärpis pankade reservinõuet

Maarja-Liis Mitri 30. november 2011, 17:26

Hiina keskpank alandas sel kolmapäeval esimest korda ligi kolme aasta jooksul  kommertspankadelt nõutavate reservide määra, et pidurdada majanduskasvu aeglustumist, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Hiina keskpank alandas reservimäära 50 baaspunkti ehk 0,5% võrra. Riigi suurimate pankade jaoks viib see reservinõude varasemalt rekordtasemelt 21 protsendile, vabastades piisavas koguses raha, et anda laenu ressursipuuduses vaevlevatele väikefirmadele.

„See on üllatav käik – turud ei oodanud, et keskpank reservmäära nii ruttu alandaks,” ütles üks Hiina ühe suurima panga majandusteadlastest. Uus määr rakendub 5. detsembril.

Kolmapäevane reservmäära kärbe oli esimene alates 2008. aasta detsembrist, märkides ühtlasi suunamuutust võitluses inflatsiooniga, mis purustas juulis kolme aasta rekordi, jõudes tasemele 6,5%.  Sellest ajast on inflatsioon alanenud ligi protsendi võrra, kuid koos sellega seisab Hiina juba kolmandat kvartalit järjest silmitsi majanduskasvu aeglustumise ja krediidivõimaluste puudusega.

Hiina majandus kasvas kolmandas kvartalis, võrreldes eelmise aasta sama ajaga, 9,1%. Tegemist on aeglaseima kasvutempoga pärast 2009. aasta teist kvartalit. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2011, 08:36
Otsi:

Ava täpsem otsing