Indrek Kald • 30. november 2011 kell 11:15

Vaata Ajujahi parimaid ideid

Ettevõtluskonkursi Ajujaht žürii on esitatud 300 töö seast välja valinud tugevamad äriideed, mis võistlevad edasi 95 000eurosele auhinnarahale.

Parimaid äriideid saab näha lisatud PDF-failist.

Žürii liikme, ABB äriüksuse juhi Kaarel Variksaare sõnul oli konkurentsivõimelisi projekte oodatust enam ja seega lubati järgmisesse vooru end tõestama 106 ideed. "Nii mõnedki ideed on tabanud maailma tulevikutrende. Maailmas läbilöömiseks on need ideed suure töö ja vaevaga võimalik ka ellu viia," ütles ta.

Edasi selgitatakse 20 silmapaistvamat ideed, mille esitajad saavad osaleda Ajujahi koolitusprogrammis ja mentorite käe alla oma äriideid edasi lihvida. Seejärel valib žürii kaheksa finalisti, kellele antakse enne lõppvõistlust 2000 eurot, mida vastavalt oma äranägemisele idee heaks kasutada. Ajujahi võitja selgub järgmise aasta mais toimuval auhinnagalal.

Kokku laekus tänavu ettevõtluskonkursile Ajujaht 300 ideed, millest 112 ehk enam kui kolmandik on IT-valdkonnast. Tööstuse ja sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast laekus mõlemast 35 ideed ning energeetika ja keskkonna sektorist 20. Mullusel konkursil ilma teinud biotehnika ja meditsiini suunal esitati 11 ideed.

Eelmise aasta Ajujahi edukaimad projektid olid virtuaalne köögiviljaaed Virtual Garden, põlevkivituhast kassiliiva tootev Plaisir du Chat ning C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri aretav Tartu Ülikoolist väljakasvanud ettevõte KPA Scientific.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

95 000eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku SEB, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Tallinna ja Tartu linn.

Hetkel kuum