Rainer Saad • 1. detsember 2011 kell 16:35

Riskifondid põgenevad aktsiatest

Tingituna turgude närvilisusest, on riskifondid enda lühi- ja pikaajalisi positsioone aktsiates vähendanud madalaimale tasemele peale 2008. aastat.

Riskifondid on enda lühi- ja pikaajalisi positsioone aktsiates vähendanud madalaimale tasemele peale 2008. aastat, selgub Bank of America Merrill Lynch SEC andmete analüüsist ning NYSE ja NASDAQi infost, vahendab CNBC.

„Riskifondide pikaajaliste aktsiate osakaal kukkus üle kolmandiku, mis on suurim langus peale 2009. aastat,” kirjutab analüütik Mary Ann Bartels enda raportis riskifondide kohta.

Kuid Wall Streeti professionaalide samm ei pruugi enda ajastuselt olla just kõige parem. Eilne keskpankade koordineeritud sekkumine tõstis lootuseid aastalõpu aktsiaralliks.

„Eurotsooni ebakindlus on loonud aktsiaturgudel olukorra, kus fundamentaalne analüüs on kõrvale jäetud,” ütles Michael Murphy, riskifondi Rosecliff Capital tegevjuht. „Analüüs, mida riskifondid jälgivad, on muutunud teisejärguliseks pealkirjade kõrval, mis tulevad Euroopast.”

Murphy ütles, et paljud riskifondid panustasid oktoobris langusele, kuid aktsiad rallisid. „Oktoobriralli oli halvim stsenaarium. Mitmed riskifondid kindlustasid end languse vastu või panustasid aktsiate langusele seoses globaalse ebakindlusega.”

Mary Ann Barteli raportist selgub, et riskifondid suurendasid enda vaba raha osakaalu keskmiselt 6,8%-ni. Finantsaktsiate ja tööstusettevõtete aktsiate osakaalu kärbiti poole võrra, kuna need sektorid saavad kõige suuremaid kannatusi kui eurotsoon peaks lagunema.

Riskifondide lemmikpositsioonid olid kuld ja võlakirjad. Sektoritest kõige enam keskenduti farmaatsiasektorile ning esmatarbekaupadele. 

 

Hetkel kuum