Romet Kreek • 5. detsember 2011 kell 6:40

Päev börsil: Aasias aktsiad napilt plussis

Aasias on tänane börsipäev läinud vaikse tõusu tähe all, kui võtta aluseks MSCI Asia Apex 50 indeks.

See indeks on tõusnud 0,1 protsenti.

Jaapani aktsiaturg tõusis 0,6 protsenti, Hongkong 0,1 protsenti, Korea 0,4 protsenti, Austraalia 0,8 protsenti ja Vietnam 1,9 protsenti. Hiina aktsiaturg langes 1,1 protsenti, Taiwan 0,6 protsenti, India 0,6 protsenti.

Austraalias ehitatakse väiksemaid eluasemeid, kuna kinnisvarahindade tõus on muutnud eluasemete kättesaadavuse kehvemaks.

Investorid on rahul Itaaliaga, kus peaminister Mario Monti esitleb 30 miljardi euro suurust säästukava. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel peaks kohtuma Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozyga, et minna edasi karmima eelarvedefitsiidi kehtestamise plaaniga, mida esitletakse euroopa otsustajate kohtumisel 9. detsembril.

„Kõik vihjab sellele, et selle nädala kohtumiselt tuleb midagi suurt,“ ütles ANZ National Banki strateegiajuht Bloombergile. „Nädala alguse poole ootame me riskiisu paranemist.“

Rio Tinto kontrolli all olev uraanikaevandaja Energy Resources of Australia aktsia hüppas 9,8 protsenti. Deep Yellow, mis otsib uraani, aktsia hind hüppas kümme protsenti. Maailma suurima uraanireserviga Austraalia võttis teelt takistused varustamaks Indiat tuumakütusega.

"Kui vaatate kogu maailma ja seda kus kasv tuleb, on see selgelt Aasia,“ ütles Credit Suisse’i makroanalüütik Joseph Tan Bloombergile. „Paljud ettevõtted toodavad väga korralike tulemusi.“

Euroopas indikeerivad aktsiaindeksifutuurid alla ühe protsendise tõusuga börsipäeva algust.

Täna on oodata euroala oktoobrikuu jaekaubanduse numbreid.

Venemaal selguvad valimistulemused, mis näitavad, et Putini partei Ühtne Venemaa ei saa enamust ning kommunistid on võimsalt kohi juurde võtnud. Venemaa Micx indeks alustas päeva 0,5 protsendise tõusuga ja RTS on tõusnud 0,3 protsenti.

Hetkel kuum