Rainer Saad • 5. detsember 2011 kell 16:28

USA võib Euroopale võlakriisis appi tulla

Ameerika keskpank Föderaalreserv koos 17 euroala keskpankadega võivad anda Rahvusvahelisele Valuutafondile rahalisi vahendeid, et aidata võlakriisis hättasattunud riike, kirjutab Saksa ajaleht Die Welt.

Ajalehe hinnangul võivad euroala keskpangad maksta vähemalt 100 miljardit eurot vastavasse fondi, mida võidakse kasutada võlakriisis olevate riikide abistamiseks.

„Teised keskpangad, näiteks USA Föderaalreserv on valmis rahastama osa kuludest,” ütles Die Welt täna avaldatud artiklis.

USA rahandusminister Timothy Geithner võib seda ideed arutada lähinädalatel, ütles leht.

Ametnikud ütlesid, et läbirääkimised keskpankade laenude suurustest algasid tehnilisel tasandil pärast seda kui euroala finantsministrid andsid ideele rohelise tule. Ühe euroala ametniku kinnitusel ei ole seda veel poliitilisel tasandil arutatud.

Eurotsoon tahab suurendada IMF-i ressursse, et Valuutafond suudaks pakkuda Itaaliale ja Hispaaniale abi kui seda peaks vaja minema.

Timothy Geithner peab see nädal kõnelusi Euroopa liidritega, soovitades neil tungivalt võtta otsustavaid meetmeid EL-i tippkohtumisel, et vältida eurotsooni võlakriisi kontrolli alt väljumist.

Hetkel kuum