ETK uus kaardilahendus läheb pankadest mööda

08. detsember 2011, 00:00

Täna käivitub ETK ja endise hansapankuri Priit Põld­oja koostöös valminud kliendikaart-maksevahend. Selline lahendus on praegu Eestis ainulaadne, kuid võib tulevikus omaseks saada ka teistele kaubanduses tegutsejatele, ei välista Põldoja.

Aprillis käima lükatud ja investeeringuna veidi alla 700 000 euro söönud Säästukaart Pluss plaanib lähema kahe-kolme aastaga omaks saada 80 000 kliendile, märkis ETK  juhatuse esimees Kati Kusmin. ETK Finantsi juhatuse esimehe Piret Pauluse sõnul on uue ning pankadest eraldi seisva kaardilahenduse käibeprognoos 100 miljonit eurot.

Pauluse sõnul saab kaardilt peale sinna boonuspuktide kogumise, soodustuse saamise ja maksmise ka ETK kaupluste kassadest sularaha välja võtta. See teenus on ellu kutsutud eelkõige väikestele kohtadele mõeldes. Pauluse sõnul maksab kliendile sularaha väljavõtmine 1,5 protsenti summalt ning minimaalselt 1 euro.

Kaardi juurde on tehtud ka internetipank. Kaardi väljatöötamisel abiks olnud COFI ASi ja ETK Finantsi nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul on raha väljavõtmine siiski soodsam kui seda seda võõra panga sularahaautomaadist tehes.

Kuigi kaardi saab endale tasuta, on selle igakuine hooldustasu 75 senti. Kaardile lisaks on valmis meisterdatud nn miniinternetipank, kust Põldoja sõnul näeb nii tehtud tehinguid kui ka saab silma peal pidada kaardimaksetega kogutud boonuspunktidel.

 

Taust

 • Kahe firma koostöö

ETK Finants AS on ETK Grupi ja COFI ASi asutatud ETK klientidele ja tarbijateühistute liikmetele finantseerimisvõimalusi pakkuv ettevõte.
COFI AS on Priit Põldoja ja Jan Andersoo loodud ettevõte, mille eesmärk on aidata jaekaupmeestel pakkuda oma klientidele mugavaid makse- ja finantseerimislahendusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  04. December 2012, 13:41
  Otsi:

  Ava täpsem otsing