Romet Kreek • 8. detsember 2011 kell 6:38

Päev börsil: ootame EKP uudist

Täna tuleb kokku Euroopa Keskpanga rahapoliitikat otsustav nõukogu.

Turuosalised ootavad sealt 25 baaspunktist intressikärbet. Huvitavamaks intressikärpest võib lugeda ootust, et keskpank avalikustab uue pangaabipaketi ja võib vihjata euroala maade võlakirjade intensiivsema kokkuostu kohta. Arvatakse, et keskpank laiendab laenutagatiste ringi.

Reitinguagentuur Standard & Poor’s on taas hoos. Agentuur teatas, et Euroopa Liidu krediidireiting on ohus nagu ka euroala suurpankade omad (kui riikide krediidireitinguid alandatakse).

Ka Briti keskpank tuleb täna kokku otsustamaks intressimäära. Analüütikud ei oota sealt intressimuutust.

Täna-homme on koos ka Euroopa Liidu liidrid, kus oodatakse karmimate eelarvereeglite kehtestamist.

Aasia aktsiaturud langevad. Jaapani aktsiaturg on taandunud 0,7 protsenti, Hongkong 0,9 protsenti, Hiina 0,2 protsenti, Taiwan 0,7 protsenti, Korea 0,5 protsenti, Austraalia 0,3 protsenti ja India 1,8 protsenti.

„Lähenev Euroopa kohtumine on muutnud investorid ettevaatlikumaks,“ ütles Toyota Asset managementi peastrateeg Masaru Hamasaki Bloombergile. „Inimesed eelistavad oodata, et näha, mis sealt tuleb.“

„Investorid ei saa osta ega müüa enne, kui selguvad Euroopa kohtumiste tulemused,“ ütles Ichiyoshi Investment Managementi fondijuht Mitsushige Akino. „Aktsiad on tõusnud ootuses, et Euroopa Liit ja Euroopa kekspank teevad midagi, kuid nüüd tahavad investorid ikka ära näha kas ootused täidetakse või neid ületatakse.“

Ka Aasias on uudiseid intressirindelt. Uus-Meremaa keskpank jättis baasintressimäära muutmata rekordmadalale 2,5 protsendile. Ka Korea keskpank jättis intressimäära muutmata.

Kuigi Aasia aktsiaturud langevad viitavad Euroopa aktsiaindeksifutuurid positiivsele börsipäeva algusele.

Hetkel kuum