12. detsember 2011 kell 17:05

Nafta hind on languses

Investorite kahtlused, kas reedesel Euroopa Ülemkogul saavutatu on eurotsooni päästmiseks piisav, viisid esmaspäeval lisaks aktsiatele langusse ka toornafta futuuride hinnad, mis on kukkunud üle 1%.

New Yorgi toorainebörsil on jaanuari toornafta futuuride hind praeguseks langenud ligi 1,36% ehk 1,35 dollarit, kaubeldes veidi üle 98 dollari barreli kohta. Londonis kaubeldava Brenti toornafta hind alanes esmaspäeval 1,1% ehk 1,20 dollari võrra, kukkudes tasemele107,27 dollarit barrelilt.

Nafta hinna langus peegeldab muret, et eurotsooni võlakriis võib kaasa tuua uue majanduslanguse, mis vähendaks omakorda naftanõudlust.

Aktsiad USA börsidel kauplevad samuti punases. Peamised aktsiaindeksid on langenud ligi 2% võrra.

Esmaspäevasele turgude kukkumisele aitas kaasa ka reitinguagentuuri Moody’s teade, et 2012. aasta alguses on kavas vaadata üle kõigi Euroopa Liidu riikide reitingud ja vajadusel neid korrigeerida. Agentuuri sõnul ei ilmuta valitsused piisavalt poliitilist tahet olukorda lahendada ja  Euroopa Ülemkogul väljapakutu näol tegemist juba varem arutlusel olnud meetmetega ja mitte millegi uuega välja ei tuldud.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum