13. detsember 2011 kell 9:59

Putini usaldusisik segatud rahapesusse

Saksa uurijad on saanud jälile rahapesuskandaalile, millesse on segatud ka Venemaa peaministri Vladimir Putini kunagine usaldusisik.

Frankfurdi prokuratuur on avastanud suure rahapesu, kus ajalehe Süddeutsche Zeitung andmeil viivad jäljed ka Putini usaldusisiku, Vene eksministri Leonid Reimani juurde. Mitmete ärimeeste, advokaatide ja ekspankuritele on juba esitatud süüdistus.

Süüalused tegelesid sellega, et toimetasid suuri rahasummasid Venemaalt läbi Euroopa ning üle Bermuda saarte tagasi Moskvasse. Sellest lõikas eelkõige kasu endine Vene telekommunikatsiooniminster Leonid Reiman. Reiman kuulus ühtlasi Putini presidendiks olles viimase usaldusisikute ringi.

Lehe andmetel esineb nimi Reiman Saksa kriminaaljälitusameti BKA uurimisraportis. Kahtlustatakse, et tema ümber tegutsenud rühmitus on tekitanud Venemaal kahju summas 440 miljonit dollarit. Putini usaldusisik rikastus riigiettevõtete privatiseerimisega ning ostis hiljem seadusvastaselt hangitud varaga osakuid telefonifirmades. Varifirmade süsteemi abil muudeti musta raha puhtaks.

Reiman on süüdistused tagasi lükanud, Vene uurijad ei ole protsessi alustamiseks leidnud piisavalt pidepunkte. 54aastane Reiman oli aastail 1999-2008 telekommunikatsiooniminster ning siis kuni aastani 2010 president Dmitri Medvedevi nõunik.

See, et asja on üles võtnud Frankfurdi prokuratuur, on seotud Saksa Commerzbanki oletatava seotusega rahapesuafääris.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum