Analüütik andis Zyngale müügisoovituse enne IPO-d

Rainer Saad 15. detsember 2011, 18:14

Sterne Agee analüütik Arvind Bhatia on andnud sotsiaalmeedia mängude tootja Zynga aktsiale müügisoovituse enne IPO-d ehk enne kui aktsia üldse avalikult on kauplema hakanud.

Framville looja Zynga, kelle IPO leiab aset täna, seisab Bhatia sõnul silmitsi madala käibe kasvuga ning sõltub liiga palju Facebookist.

„Zynga lipulaev Farmville, mis koges viimastel aastatel ülisuurt kasumi kasvu, on jõudnud haripunkti ning ettevõtte teised mängud tulevad peale märksa aeglasema kasvutempoga,” ütles Bhatia CNBC-le. „Kuigi, et me usume sotsiaalmeedia mängude kasvu, arvame, et Zynga kasv on aeglustumas veel kiiremini kui see praegu välja paistab. Tema marginaalid on surve all ning vaba rahavoog on vähenenud, seega tulenev IPO väärtus ei ole õigustatud.”

Zynga plaanib turule tuua 100 miljonit aktsiat hinnavahemikus 8,50-10 dollarit, andes ettevõtte turuväärtuseks 7 miljardit dollarit.

Riskifondi Rosecliff Capitali tegevjuhi Michael Murphy arvates on ostusoovitus igati õigustatud. „Ma nõustun selle arvamusega 100 protsenti, Zynga aktsia kaupleb 6 nädala pärast allpool enda IPO hinda.”

Arvind Bhatia toob välja, et Zynga saab 94% enda käibest Facebookist ja see muudab ta eriti haavatavaks konkureerivate sotsiaalmeediavõrkude suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2011, 18:15
Otsi:

Ava täpsem otsing