Ernst & Young prognoosib euroalale nõrka 0,1%-list kasvu

Rainer Saad 15. detsember 2011, 17:02

Ernst & Youngi arvates libiseb euroala majandus järgmine aasta tõenäoliselt langusse ning Euroopa Liidu uus plaan lõpetada võlakriis ei ole täielikult kõrvaldanud euroala lagunemise ohu.

17 riigist koosneva ühisraha majandusregioon tõmbub tõenäoliselt kokku eelolevatel kvartalitel, selgub Ernst & Youngi täna Londonis avaldatud aruandest. 2012. aastaks prognoositakse nõrka 0,1% kasvu.

„Viimased arengud Kreekas, Itaalias ja Hispaanias ning Euroopa Liidu kokkulepe vähendavad küll euroala lagunemise riske, kuid 2012. aastal tuleb väga suur kogus riikide võlgu finantseerida ning see võib põhjustada pingeid,” ütles Marie Diron, Oxford Economicsi ökonomist ja aruande nõustaja.

E&Y näeb euroalale 2012. aasta lõpuks kiirenenud kasvu ning 2013. aasta kasvuks 1,5-2,0%. Kuid sellest ei piisa töötuse alanemiseks alla 10% enne 2015. aastat. Samuti ütles E&Y, et jätkuvad kahtlused riikide võimakuses rakendada reforme, tähendab seda, et Euroopa Keskpank peab jätkama võlakirjade ostmist.

„Võlakirjaturg, mis on väga kõikuv, madal majanduskasv ja kallid laenamiskulud järgmisel aastal võivad tähendada seda, et Euroopa Keskpank peab käituma viimase abinõuna, et vältida sügavamaid probleeme või isegi euroala lagunemist,” ütles Diron.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2011, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing