Kuhu investeerida?

Fredy-Edwin Esse, California 16. detsember 2011, 13:58

Bloomberg võttis kokku USA parimad ja halvimad aktsiad 2011. aasta algusest koos dividendidega.

Parimad aktsiad:
1. Cabot Oil and Gas Corp.
Tõus: 128,8%. Firma on teatanud järjest kasvavast gaasi- ja naftatootmisest ning ennustab tulevaks aastaks marulist tootmismahtude kasvu.

2. El Paso Corp.
Tõus: 84,2%. Aktsia tõusis aasta alguses, kui firma teatas tugevast kasvust 2012. aastal ning oktoobris tekkisid jutud, et Kinder Morgan ostab priske preemiumiga firma ära.

3. Mastercard Inc.
Tõus: 69,2%. Aktsia tõusule on hoogu andnud firma kasvav kasumlikkus ja turuosa suurenemine ning krediitkaarditeenuste kasv.

4. Biogen Idec Inc.
Tõus: 68,9%. Firma aktsiat on kergitanud uuringud, mis näitavad firma ravimite tõestatud efektiivsust. Firma on suurim multiskleroosi ravimitootja maailmas.

5. Intuitive Surgical Inc.
Tõus: 68,3%. Firma ootab, et sel aastal käive kasvab 23% võrra, saates aktsia kiiresti üles.

6. Humana Inc.
Tõus: 63,8%. Ravimi- ja hooldusfirma lõi analüütikute prognoose suurelt ning firma tulevikku kindlustab leping USA Medicare programmiga.

7. VF Corp.
Tõus: 63,8%. Maailma suurim rõivatootja, kes muuhulgas omab firmasid nagu Nautica ja The North Face, ostis juunis Timberlandi, mis saatis firma aktsia raketina üles ning oktoobris teatas võimsatest oodatavatest kasvunumbritest.

8. Range Resources Corp.
Tõus: 57,2%. Firma aktsiad tegid äkktõusu oktoobris, kui tekkisid spekulatsioonid, et mõni energiafirma võib Range’i ära osta.

9. Chipotle Mexican Grill Inc.
Tõus: 55,4%. Tugevalt turgu võitev Mehhiko kiirtoidurestoran on alates 2008. aastast tõusnud 400% ning jätkab oma tõusuteed.

10. ONEOK Inc.
Tõus: 54,6%. Torujuhtmeid tootva firma aktsia on tõusnud tänu jaemüügiga tegeleva tütarettevõtte müügile ja oodatust tugevamale käibekasvule.

Halvimad aktsiad:
1. Monster Worlwide Inc.
Langus: -68,9%. Firma maadleb aeglustuva käibekasvuga ning tulemused pole ootustele vastanud.

2. First Solar Inc.
Kaotus: -63,3%. Päikeseenergia firmadel on väga raske aasta olnud. Euroopa nõudlus langeb, Hiina konkurendid suurendavad tootmist ning ainuüksi sel aastal on 3 päikeseenergia firmat USAs pankroti välja kuulutanud.

3. Netfix Inc.
Kaotus: -62,2%. 2010.aasta algusest selle aasta juulini tõusis firma aktsia 442%! Pärast seda muutis firma hindasid ja reegleid, mistõttu kaotas firma kolmandas kvartalis USAs 800 000 klienti.

4. MEMC Electronic Materials Inc.
Kaotus: -62,0% Firma seisab silmitsi pooljuhtide ja päikesepaneelide turu langusega, mis on nende kaks peamist turgu.

5. Alpha Natural Resources Inc.
Kaotus: -59,8%. Firma ostis konkureeriva kaevanduse, kuid teatas, et on raskustes kaevanduste liitmisel kulude kokkuhoiuga ning hoiatas, et tootmismahud tulevad prognoositust väiksemad.

6. Bank of America Corp.
Kaotus: -57,5%. USA riigireitingu alandamine uputas firma aktsiat ning kolmandas kvartalis kahanes kauplemistulu üle 70%. Firma on hädas kasumlikkusega ja koondab umbes 30 000 töökohta.

7. United States Steel Corp.
Kaotus: -52,1%. Kõik kolm kvartalit on tulnud oodatust kehvemad ning analüütikud prognoosivad käibe kasvu kahanemist.

8. Hudson City Bancorp Inc.
Kaotus: 52,0%. Madalad intressimäärad on muutmas elu raskeks firmal, kes spetsialiseerub ülisuurtele kinnisvaralaenudele.

9. American International Group Inc.
Kaotus: -52,0%. Läinud aastal 92% tõusnud aktsia on sel aastal kogu tõusu minetanud. Kindlustusfirma on endiselt hädas raskete majandustingimustega.

10. Genworth Financial Inc.
Kaotus: -50,8%. Jätkuvalt rusub firmat kinnisvara kindlustamise äri ja kuigi aktsionärid muretsevad pankroti pärast, pole Citigroupi analüütikute hinnangul pankrot päevakorral.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2011, 19:11
Otsi:

Ava täpsem otsing