16. detsember 2011 kell 6:52

Bill Gross on aastaga ilma jäänud 17 miljardist

Bill Grossile kuuluv maailma suurim võlakirjafond Pimco Total Return Fond jätkab kahanemist, kuna investorid on üha rohkem raha viimas konkurentide juurde.

Novembris voolas Grossi poolt juhitavast fondist välja umbes 500 miljonit dollarit. Selle näitajaga on fondi viimase 12 kuu raha väljavool tõusnud juba 17 miljardi dollarini, ütles CNBC-le Morningstari toimetaja Kevin McDevitt.

Olgu võrdluseks toodud, et november oli enamikule teistele võlakirjafondidele suhteliselt edukas, sest kamba peale toodi investorite raha 10,2 miljardi euro väärtuses sisse.

Viimase 12 kuuga on Morningstari andmeil võlakirjafondid saanud 105,8 miljardi dollari eest uut raha juurde.

Kuigi 17 miljardit dollarit kadu ei pruugigi tunduda suur summa fondile, mis endiselt haldab 241 miljardi dollari eest varasid, kuid see näitab, et investorid on kaotamas usku Grossi, kelle fond on alaesinenud terve aasta ning novembris kolistas taas ämbreid, kui ei läinud aktsiatest ja teistest riskantsematest varadest üle võlakirjadesse.

"Grossi fond on alaesinenud terve selle aasta ja paljugi sellest tuleneb valesti paigutatud panusest USA võlakirjadele," ütles McDevitt.

Gross sattus selle aasta alguses suure kriitikatulva alla, kui mees panustas tugevalt USA võlakirjade vastu, mis tegelikult on 2011. aasta üks suurimaid üllatusi üldse.

"Võlakirjakuningana" tuntud Gross palus oktoobris investorite käest vabandust, öeldes et "mul on lihtsalt kehv aasta". Kirjas investoritele ta lisas, et alahindas Euroopa võlakriisi mõjusid ja USA defitsiidiprobleeme.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum